Pomologie drobného ovoce a skořápkovin

Pomologie drobného ovoce a skořápkovin
Cena publikace 150,- Kč
6 euro
Objednat

Novinka od autorů úspěšných knih

Autory publikací jsou
Bc. Tomáš Jan a Ing. Dušan Nesrsta
z ÚKZUZ šlechtitelské stanice
v Želešicích u Brna
a Milan Hanč

Po značně úspěšné dvoudílné pomolodgi "Jádrovin" a "Peckovin" si nyní dovolujeme předložit poslední díl do mozaiky – pomologii "Drobného ovoce a skořápkoviny", kde najdete popsány významnější odrůdy angreštu, rybízu červeného a bílého, rybízu černého, maliníku, ostružiníku a jahodníku. Ze skořápkatého ovoce pak ořešák vlašský, mandloň a lísku.
Tak jako dva díly předchodí i tato kniha si klade za cíl nejenom přinést pouhý výčet odrůd, které můžete na svých zahradách nebo
v sadech pěstovat, ale zároveň pomoci s výběrem odrůdy do konkrétních podmínek a také blíže představit jednotlivé druhy a seznámit čtenáře se základy jejich pěstování.

Obecné úvody jsou opět odděleny od obecné části zahrnující původ a dělení druhu do skupin, nároky na stanoviště, přes podrobnější rozepsané pěstování a speciální část věnovanou nejdůležitějším chorobám a škůdcům, až po vysvětlení konstukce popisů jednotlivých odrůd, což je důležité pro pochopení jednak různorodosti odrůd v rámci ovocných druhů a jednak též pro samotný výběr odrůdy konečnými uživateli.

Samotné popisy jednotlivých odrůd obsahují hned v úvodu velmi jednoduché rozdělení podle doby zralosti a pomologického dělení, podle vhodnosti využití plodů a konečně podle vhodnosti pro různé pěstitelské oblasti. Pokud to bylo možné, byla snaha o zjištění co nejpřesnějšího původu odrůdy, který také může napovědět, do jakých podmínek bude odrůda vhodná. Vlastní popisy jednak spolu
s fotografií plodů poskytnou vcelku podrobnou informaci o vlastnostech rostlin, polodřevin, keřů a stromů.

Oddíl, který hodnotí plody pak vypovídá o jejich kvalitě, hlavně tedy o chuti. Kapitola závěrečná, nazvaná "Celkové hodnocení" vyzdvihuje převážně kladné případně záporné vlastnosti odrůdy a některé další důležité informace, např. o různé odolnosti proti chorobám, mrazu, vhodné využití plodů atd.

Věříme, že publikace bude mít obdobně kladný ohlas, jako knihy minulé a vhodně doplní vaši knihovnu tak, aby obsahovala všechny významnější moderní, ale i tradiční odrůdy důležitejších ovocných druhů zrovna tak jako stručný pěstitelský návod pro jejich pěstování.

Formát A5, vazba vázaná, počet stran 214.Objednávka

Adresa doručení:

Jméno:
Firma, adresa:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Poznámka:
Kontrolní součet: 4 + 4 =  povinná položka, prosím vyplňte
Objednáním souhlasím s všeobecnými obchodními podmínkami

Objednávané tituly

Titul Popis Cena Množství
Pomologie drobného ovoce a skořápkovinNovinka od autorů úspěšných knih150 Kč
Stahněte si

Kontrolní součet: 18 + 13 =  povinná položka, prosím vyplňte

Proč potřebujeme biopaliva?

Zemědělský magazín / červen 2015

Navštivte i náš Facebook