Hanácká kuchařka

Hanácká kuchařka
Cena publikace 190,- Kč

Objednat

Povídání o hanáckém stravování

Tato hanácká publikace dává nezapomenout umu našich předků v kulinářské oblasti, nahlédnout pod pokličku starých, mnohdy zapomenutých jídel, receptů a zvyklostí, které by měly být zachovány pro další generace.

Posláním této hezké knihy je rovněž podpořit myšlenku regionálních produktů, v tomto případě hanáckých potravinářských výrobků.

Slova autorky PhDr. Miloslava Hošková, CSc.:

Mohli bychom říci, že neúprosná pravidla a styl života v moderním světě umožňují zapomenout na starou kuchyni a reálná znalost způsobu stravování a připravy jídel našich babiček a prababiček ustoupila do oblasti vzpomínek.
Naše knížka vás chce přesvědčit o tom, že tradiční lidová strava a kuchařské umění našich babiček nejsou jen pouhým přežitkem, vzpomínkou, nebo jen objektem odborného studia, ale že mohou jako vítaný host vstoupit i do našeho současného života, zpříjemnit jej a obohatit. Měla by být i inspirací pro všechny, kteří si s chutí připraví některé tradiční jídlo.
Základem se staly tématické bloky věnované stravě v určitých obdobích roku doplňované recepty z Hanácké kuchařky vydané Vlastivědným muzeem v Olomouci. Dalším zdrojem se jednak stal vlastní sběr receptů jak z minulosti, tak z přítomnosti, ale i vysílání Českého rozhlasu v Olomouci, který na počátku roku 2001 zařadil do svého programu pravidelné vysílání věnované Hané, především však jídlům, která se na Hané v minulosti vařívala a mnohde vaří dodnes. Vysílání se jmenovalo "Hanácké hodování" a mělo mezi posluchači značný ohlas. Řada posluchačů si při poslechu těchto relací vzpomněla na jídla, která vařívala maminka nebo babička a neváhali je do rozhlasu poslat. Protože se jedná o recepty jídel, které jsou vyzkoušené, a mnozí ve svých dopisech vzpomínali na to, jak dobře jednotlivé pokrmy chutnaly, rozhodli jsme se podělit se s vámi nejen o recepty, které se v tomto pořadu vysílaly, ale i ty, které nám věrní posluchači posílali a které jsem na svých cestách sesbírala.

Formát A5, vazba vázaná, počet stran 156.


Objednávka

Adresa doručení:

Jméno:
Firma, adresa:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Poznámka:
Kontrolní součet: 10 + 2 =  povinná položka, prosím vyplňte
Objednáním souhlasím s všeobecnými obchodními podmínkami

Objednávané tituly

Titul Popis Cena Množství
Hanácká kuchařkaPovídání o hanáckém stravování190 Kč
Stahněte si

Kontrolní součet: 4 + 11 =  povinná položka, prosím vyplňte

Proč potřebujeme biopaliva?

Zemědělský magazín / červen 2015

Navštivte i náš Facebook